Co zrobić, by na pierwszym spotkaniu dobrze wypaść?

Wybierasz się właśnie na pierwszą randkę z wymarzonym nim / wymarzoną nią. Zastanawiasz się, jak się zachować, czy buziak na pierwszej randce bedzie dobrzez przyjęty. Na ile możesz sobie pozwolić. Jakie emocje wzbudzi pocałunek na pierwszym spotkaniu. Co zrobić, by zdać swoisty i jakie znaczenie ma pocałunek na pierwszym spotkniu oraz w w jaki sposób i miejsce wypada go złożyć?


Stres i emocje pierwszej randki

Wyjście na randkę, to wyjątkowy i stresujący moment. Gdy umówiliśmy się na randkę z osobą, która nie jest nam obojętna od dłuższego czasu, gdy spotkanie jest wynikiem wielu naszych starań i „podchodów”, zaczyna nas stresować sytuacja napięcia i niepewności. Być może spędziliśmy sporo czasu szukając możliwości poznania partnera, który będzie dopasowany do nas pod względem osobowości i życiowych celów. Być może poznałeś te osobę normalnie przez znajomych lub pomogła Ci w tym internetowa swatka – portal randkowy lub matrymonialny. Być może to pierwsza naprawdę ciekawa dla Ciebie osoba od kilka miesięcy. Potem była jeszcze wymiana wiadomości, rozmowy telefoniczne do białego rana. Tak czy siak, faktem jest to, że pierwsze spotkanie już za chwilę! Za chwilę pierwsze emocje, pierwsze spojrzenie, nowe gesty i rozmowy. Czas „na żywo”, w którym nic się nie ukryje, nie można poprawić, dopracować odpowiedzi, ukryć wypieków malujących się na twarzy.

W czym i gdzie na pierwsze spotkanie

Oczywiście, pojawia się również wiele pytań: jak się ubrać, gdzie się spotkać. Single z serwisu MyDwoje.pl chętnie podpowiadają w tym zakresie. Prawie 50% uznaje, że najlepszym pomysłem będzie miejsce publiczne, gdzie nie będziemy przebywać sam na sam, gdyż mogłoby być to krępujące na tym etapie znajomości, czyli polecają oni kawiarnie lub puby. W związku z tym proponują pasujący do miejsca strój swobodny, kojarzący się z luźną nonszalancją i brakiem skrępowania. 30% badanych uważa, że dobrym pomysłem będzie spacer po parku, w czasie którego możemy poczuć się swobodnie idąc koło siebie, bądź przysiadając na ławeczce. Nie ma wymogu  ciągłego patrzenia w oczy, co – zwłaszcza dla osób nieśmiałych – mogłoby się okazać niekomfortowe. A jaki strój wybrać do parku? 25% zapytanym podpowiada w tym zakresie sportową elegancję. Trudno spacerować długimi alejkami w wysokich szpilkach. W tym wypadku lepiej skupić się na uroczej atmosferze niż na bólu mięśni. Szpilki i mała czarna, a dla panów garnitur, będą doskonałym wyborem dla osób, które pójdą za radą kolejnych 8% singli i wybiorą się na pierwsze spotkanie do eleganckiej restauracji. Być może randka w tak wyjątkowej oprawie pozostanie na długo w pamięci osób, które kochają blichtr i luksus. Zapytani byli zgodni, że ostatnim miejscem, w którym powinniśmy się spotkać jest dom któregoś z randkowiczów.

Na ile możemy sobie pozwolić ten pierwszy raz?

Buziak, całus, pocałunek, co znaczy? To pytanie również spędza nam sen z powiek. Na ile możemy sobie pozwolić ten pierwszy raz? Czy można dotknąć dłoni partnera, a może warto przytulić go i pocałować na pożegnanie? Jak zostanie to odebrane przez drugą stronę: czy uzna to za miły gest, czy raczej za zobowiązanie i obietnicę, a może wręcz za przekroczenie granic? W starożytnym Rzymie zaręczyny obwieszczał pocałunek w usta przed grupą ludzi, a pocałunek w dłoń łączony był z proskynezą, czyli bardzo niskim ukłonem, symbolizującym uniżenie i poddanie. Rzymianom zawdzięczamy również rozróżnienie pocałunków i podział: na dłoni lub policzku – Osculum, w usta – Basium, namiętne, głębokie pocałunki – Savolium. Czy teraz również jest to tak skomplikowane? Na pewno warto znać zasady savoir-vivre.

Właśnie według nich pocałunki powinniśmy zostawić na sytuację bardziej intymną i, niezależnie od otwartości drugiej strony, nie obnosić się z nimi publicznie. Warto rozróżnić też niewinny buziak, choćby w policzek od pocałunku, który jest da obu stron przeżyciem intymnym i na który definitywnie powinniśmy mieć zgodę drugiej strony. Wymuszenie go może okazać się przysłowiowym „gwoździem do trumny” rodzącej się relacji. Może lepszym pomysłem jest metoda małych kroczków i rozpoczęcie od okazania serdeczności i szacunku poprzez delikatne muśniecie w policzek lub dżentelmeńskie ucałowanie dłoni. Ważna jest również sztuka pocałunku składanego na kobiecej dłoni. Po pierwsze nie warto robić tego na siłę. Nie każda z pań życzy sobie takiego gestu i podając dłoń na powitanie nie ma ochoty na kilkusekundowe siłowanie, które kończy się dla niej fiaskiem. Po drugie to mężczyzna ma wykonać ukłon i zbliżyć swoje usta do dłoni kobiety, zamiast podnosić jej rękę i ciągnąć do ust. Gest nie jest też dobrze widziany na ulicy i w stosunku do zbyt młodych dziewcząt.

A jeśli wreszcie całus to jaki?

Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek nad tym, jakie są preferencje każdej z płci odnośnie miejsca na ciele, na którym składane są usta ukochanej/ukochanego, jakie jest najbardziej pożądane miejsce na ten rodzaj pieszczoty? Które z nich poddajemy kochankowi w tym celu najchętniej? 40% kobiet i 54% mężczyzn wskazuje pocałunek w usta, jako ten najbardziej wyjątkowy. Nic dziwnego, w końcu właśnie jego uznajemy „za pierwszy prawdziwy pocałunek” i wspominamy przez lata. Wg amerykańskiego profesora psychologii Gordona Gallupa jest on również wykorzystywany nieświadomie przez kobiety do badania partnera pod względem genetycznym. Profesor postawił również teorię, że intencje całujących w zależności od płci są odmienne – kobiety całują, kiedy kochają, mężczyźni mając nadzieję na zbliżenie intymne. 21% mężczyzn przyznaje, że najbardziej czeka na intymność z partnerką i pocałunki zarezerwowane dla kochanków. 20% pań natomiast przyznaje, że uwielbia pocałunki w szyję , a 9% w okolice karku. 5% zapytanych najbardziej podobają się całusy w okolicach ucha.

Udana randka gwarancją następnego spotkania

Zasadą udanej randki jest to, by traktować drugą osobę z szacunkiem i dbać o jej i komfort. Wówczas możemy mieć nadzieję, że będzie chciała spotkać się z nami po raz kolejny. Nie warto wymagać od partnerki/partnera więcej niż w danej chwili chce i może zaoferować. Nie chodzi tu wyłącznie o sferę fizyczną, ale też o poziom bliskości, zaangażowania i otwarcia na drugą osobę.  Ważne, by relację, która ma być długotrwała, budować powoli i z oddaniem. W końcu na wszystko przyjdzie czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here