Polacy coraz chętniej robią zakupy w Internecie. Wśród najczęściej zamawianych produktów wymienić można przede wszystkim odzież, akcesoria i dodatki. Popularne staje się również kupowanie obuwia, aczkolwiek taka transakcja dla wielu osób nadal obarczona jest sporym ryzykiem. Aby uniknąć nietrafionego wyboru i zwrotu butów, wystarczy poznać kilka podstawowych wskazówek związanych z internetowymi transakcjami.

Zakupy internetowe są wygodne z kilku powodów. Sklepy z butami dają dostęp do szerokiego wyboru obuwia na każdą okazję. Jednocześnie można przeglądać asortyment oferowany w wielu internetowych butikach – bez konieczności „oglądania się” na późną porę. Nie trzeba przy tym obawiać się nietrafionego zakupu – obowiązujące w e-sklepach regulaminy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Aby zminimalizować ryzyko zakupów internetowych…

Zakupy obuwia w sklepach internetowych mogą być bezpieczne i 100% trafione. Wystarczy tylko skorzystać z poniższych wskazówek, które minimalizują ryzyko nieudanej transakcji.

  • Zapoznaj się z dokładnym opisem produktu

Internetowe sklepy z butami przykładają dużą wagę do kart produktów. Każda para obuwia jest zatem bardzo szczegółowo opisana i opatrzona w realne zdjęcia. Należy zatem dokładnie zapoznać się z jej opisem uwzględniając przede wszystkim takie informacje jak np.:

  • o zastosowane materiały
  • o wykorzystane technologie
  • o przeznaczenie
  • o wysokość obcasa
  • o kolor
  • o rodzaj zapięcia
  • o rodzaj noska.

Warto także obejrzeć dołączone zdjęcia – tak, by sprawdzić jak prezentują się na nodze.

  • Weź pod uwagę długość wkładki

Każdy producent posługuje się własną numeracją, stąd wiele nieścisłości. Często zdarza się więc, że rozmiarówka jest zawyżona lub zaniżona – but może okazać się za duży lub za mały.

Aby uniknąć takich „niespodzianek”, warto zwrócić uwagę nie tylko na numerację. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim długość wkładki podana w centymetrach.

  • Sprawdź dostępność i czas realizacji zamówienia

Niekiedy dochodzi do sytuacji, w których sklepy wysyłają produkty z opóźnieniem, a obuwie było potrzebne „na już”. Aby uniknąć takiego niedopowiedzenia, należy przed złożeniem zamówienia sprawdzić dostępność konkretnego modelu oraz czas realizacji zamówienia. Jeżeli na karcie produktu pojawia się informacja o 48 godzinach, buty zostaną wysłane w ciągu 2 dni.

Warto przy tym podkreślić, że czas realizacji zamówienia zawsze podawany jest w odniesieniu do momentu zaksięgowania wpłaty. Dlatego należy wybierać takie sklepy, które pozwalają na dokonywanie tzw. szybkich płatności za pośrednictwem rekomendowanych systemów płatności internetowych. 

Zawsze masz prawo do zwrotu obuwia

Pamiętaj, że zakupy internetowe wiążą się z prawem do odstąpienia od umowy. Możesz więc dokonać zwrotu nieużywanego obuwia – bez podawania konkretnej przyczyny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od umowy możesz odstąpić w ciągu 14 dni. Warto jednak wybrać sklepy z butami, które dopuszczają zwrot towaru nawet w ciągu 30 dni.

Aby odstąpić od umowy, należy wypełnić formularz zwrotu oraz odesłać nieużywany i starannie zapakowany produkt. Po dopełnieniu formalności, sklep ma obowiązek zwrócić wpłaconą kwotę na podany rachunek bankowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here