kuchnia
fot: pixabay.com

Kuchnia to strategiczne miejsce w każdym domu. To serce domu, w którym koncentruje się życie całej rodziny. Jak zadbać o utrzymanie porządku w niej?

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/gadzety-ktore-ulatwia-ci-zachowanie-porzadku-w-kuchni/

W kuchni spędzamy codziennie sporą część dnia. Służy nam nie tylko do przygotowywania i spożywania posiłków. Przenosimy do niej większość naszych codziennych czynności – odrabianie lekcji, rysowanie, szycie, spotkania towarzyskie. Trudno utrzymać ład w pomieszczeniu, w którym ciągle tyle się dzieje, w którym niemal nieustannie przebywa tyle osób. Z drugiej strony miejsce, w którym gotujemy musi lśnić czystością. Poznaj kilka trików, które pomogą ci utrzymać kuchenny chaos w ryzach.

Przemyślany układ

Jeśli dopiero urządzasz swoja kuchnie lub planujesz niebawem jej remont, warto zastanowić się dłużej  nad jej układem i wyposażeniem. Duże głębokie szafki znacznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Trudno dosięgnąć nam rzeczy, które stoją w głębi, a w rezultacie cięgle wszystko przestawiamy. Jeśli mamy taka możliwość postawmy na wysuwane szuflady w różnych rozmiarach. Przemyśl również ilość mebli, jaka będzie ci potrzebna. Nawet jeśli cenisz sobie minimalizm, pamiętaj, że do codziennego gotowania potrzebujesz wielu akcesoriów i produktów spożywczych, a przepełnione półki trudniej utrzymać w porządku. 

Pomocne gadżety

Najwięcej problemu sprawia utrzymanie ładu w dużych szafkach i szufladach, do których wkładamy mnóstwo rzeczy bez ich segregowania. Chcąc wyjąć konkretny przedmiot musimy przekopać się najpierw przez stos innych szpargałów. Zainwestuj w podziałki i segregatory. Pomocne będą również niewielkie pojemniki, przeznaczone na konkretny typ akcesoriów. Plastikowe pojemniki w różnych rozmiarach doskonale sprawdza się także do przechowywania produktów sypkich jak maki, kasze, makarony, bakalie. Jeśli dbasz o ekologię, możesz wykorzystać do tego celu puste słoiki. 

Dobre nawyki

Kluczem do zachowania porządku w kuchni jest wyrobienie odpowiednich nawyków u siebie i u wszystkich domowników. Banalne odkładanie rzeczy na swoje miejsce zgodnie z ustalonym przez ciebie podziałem w praktyce przynosi widoczne rezultaty i pozwala oszczędzić twój czas.

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/jak-wybrac-odpowiednie-obuwie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here