Żelazko to jedno z najważniejszych urządzeń w naszym domu. Jest ono bardzo często wykorzystywane, przez co czasem może się bardzo mocno zabrudzić. Najtrudniejsze do usunięcia są przede wszystkim plamy powstałe na skutek przypalenia prasowanego materiału. Zatem czy możemy w jakiś sposób się ich pozbyć?

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, iż zanim zdecydujemy się na czyszczenie żelazka, powinniśmy poczekać aż przestygnie. Gorące urządzenie nie tylko może nas poparzyć, ale wysoka temperatura nie sprzyja czyszczeniu. Użyte środki chemiczne w zbyt wysokiej temperaturze mogą po prostu nie działać odpowiednio.

Doskonałym sposobem na pozbycie się nieatrakcyjnych śladów przypalenia z żelazka jest przede wszystkim przeprasowanie gazety. Warto ustawić urządzenie na wysoką temperaturę i spróbować przeprasować gazetę, jeżeli przyklejona substancja do powierzchni żelazka jest woskowa.

Kolejnym dobrym sposobem na pozbycie się przypalonych plam jest przetarcie płyty żelazka amoniakiem. Jednak powinniśmy zrobić to tylko i wyłącznie w przypadku, gdy substancja znajdująca się na powierzchni żelazka jest oleista. Wiele osób także stosuje ocet lub też jego roztwór z sodą oczyszczoną. To właśnie dzięki takiej mieszaninie możemy również pozbyć się mało atrakcyjnych, przypalonych plam z powierzchni żelazka. Warto pamiętać, iż w otworach na parę także często gromadzi się brud, który możemy bardzo szybko usunąć za pomocą patyczków do uszu. Należy także systematycznie czyścić zbiornik na wodę, wlewając do niego ocet wymieszany z wodą w proporcjach 1:1. Dzięki temu pozbędziemy się przede wszystkim kamienia.

Zabrudzone żelazko nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, ale także nie spełnia dobrze swojej roli. Dlatego powinniśmy je systematycznie czyścić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here