krem przeciwzmarszczkowy
fot. pixabay.com

O kremach przeciwzmarszczkowych zaczynamy myśleć zazwyczaj dopiero wtedy, gdy zauważymy pierwsze z nich. Przystępujemy wówczas do ostrej batalii, chcąc cofnąć czas i zagwarantować sobie młodą, piękną cerę. Trudno nam się pogodzić z oznakami upływającego czasu. Wybór kosmetyków przeciwzmarszczkowych jest ogromny. Niestety, wbrew zapewnieniom producentów nie wszystkie z nich przynoszą jakiekolwiek efekty. Na co zwrócić uwagę, wybierając preparaty przeciwzmarszczkowe? I przede wszystkim, kiedy zacząć je stosować? 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/kremy-przeciwzmarszczkowe-dzialaja-wybrac-dobry-krem-dla/

Jak pielęgnować skórę dojrzałą

Pielęgnację przeciwzmarszczkową powinnismy zacząć jeszcze zanim pojawią się pierwsze zmarszczki, które na ogół uwidaczniają się około 30 roku życia. Przez długi czas panowało błędne przekonanie, że zbyt wczesne stosowanie preparatów przeciwzmarszczkowych sprawi, że skóra uodporni się na nie, a tym samym beda one mniej skuteczne, gdy będziemy tego najbardziej potrzebować. Nic bardziej mylnego. Wcześniejsze stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych pomaga na bieżąco odbudowywać skórę, opóźniając proces jej starzenia. Dobrze więc rozpocząć kurację przeciwzmarszczkową około 25 roku życia. Oczywiście, wybierając krem przeciwzmarszczkowy powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę aktualne potrzeby naszej skóry i dopasować go do jej typu. 

Jakie składniki powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe  bazują na substancjach o wielostronnym działaniu. Aby zahamować starzenie skóry musi być ona odpowiednio nawilżona, natłuszczona i co najważniejsze – zabezpieczona przed działaniem zewnętrznych szkodliwych czynników takich jak choćby promienie uv. To podstawowe potrzeby skóry, które należy zaspokoić. Dobry krem przeciwzmarszczkowy będzie wspierał procesy regeneracyjne, zachodzące wewnątrz skóry dzięki czemu utrzyma ona młody wygląd. To wszystko zapewnią skórze następujące składniki:

  • witamina A
  • witamina C
  • witaminy B3 i PP
  • peptydy
  • kwasy owocowe AHA
  • resweratrol

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/jak-wybrac-krem-nawilzajacy-dla-wrazliwej-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here