higiena intymna
fot. pixabay.com

Pochwa to miejsce, które jest narażone na wiele czynników, które mogą wpłynąć na jej funkcjonowanie. Ze względu na budowę ciała, a więc na jej eskpozycję względem czynników zewnętrznych istnieje duże ryzyko, iż flora bakteryjna zostanie zaburzona, a w jej wyniku pojawią się różne infekcje intymne. Jak prawidłowo dbać o florę bakteryjną pochwy?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/flora-bakteryjna-pochwy-naturalna-ochrona-przed-infekcjami-intymnymi/

Intymne miejsca

Chcąc prawidłowo dbać o florę bakteryjną pochwy przede wszystkimi musimy dbać o jej odpowiednią pielęgnację i higienę. W tym celu możemy skorzystać z gotowych produktów do higieny intymnej, które będą osłaniały naszą pochwę, a także dbały o jej regularną higienę.

Chcąc zakupić środek do higieny intymnej najpierw zapoznajmy się dokładnie z naszymi potrzebami. Możemy bowiem kupić środek, który nadaje się do codziennego używania, a także taki, który jest przeznaczony do pielęgnacji miejsc intymnych u osób, które mają wysoką tendencję do szybkiego łapania różnych infekcji bakteryjnych.

Dodatkowo dbając o prawidłową higienę naszych miejsc intymnych powinnyśmy uniknąć noszenia bielizny ze sztucznych materiałów, która będzie uciskać nasze miejsca intymne, a także je dodatkowo podrażniać.

Probiotyki

Dodatkowym wsparciem w dbałości o naszą florę bakteryjną pochwy są różne probiotyki, które wspierają rozwój dobrych bakterii, a zwalczają te złe. Aby dobrać odpowiedni probiotyk ważna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem, który doradzi nam jaki preparat wybrać.

Probiotyki możemy również spożywać w naturalnej postaci. Są to głównie produkty mleczne, które posiadają odpowiednie szczepy bakterii. Mowa tu o kefirach, maślankach, kiszonych ogórkach lub kapuście.

Te produkty nie tylko wpłyną dobrze na florę bakteryjną naszej pochwy, ale również i florę w naszych jelitach. Dodatkowo bardzo ważne jest to by unikać wszelkich przetworzonych produktów, zwłaszcza słodyczy oraz słonych przekąsek, które mogą wpłynąć na kondycję i zdrowie naszego organizmu w sposób bardzo negatywny.

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/byc-kobieta-i-miec-chwile-dla-siebie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here