Legowisko

Wybór legowiska dla psa powinien być zależny od potrzeb pupila, jego rozmiaru oraz wielkości pomieszczenia, w którym legowisko będzie stało. Ważne jest także to, czy nasz zwierzak jest szczeniakiem, czy już starszym psem. Znaczenie może mieć także charakter naszego psa. Jakie więc wybrać? Gdzie postawić w domu legowisko dla psa? Podpowiadamy!

Legowisko dla psa – jak dobrać rozmiar?

Sklepy zoologiczne oferują legowisko dla psa w wielu różnych rozmiarach. Ciężko czasami zdecydować, które z nich będzie dla naszego psa najbardziej odpowiednie. Należy kierować się tutaj rozmiarem i wygodą naszego pupila. Legowisko dla psa musi zostać tak dobrane, aby mógł on swobodnie się na nim wyciągnąć i wyspać. Najlepiej, żeby było ono odrobinę dłuższe i szersze od naszego zwierzaka. Taki rozmiar legowiska zapewni psu wygodę i komfort.

Legowisko dla psa a jego wiek

Przy wyborze legowiska powinniśmy także zwrócić uwagę na wiek naszego psa. Jeśli nasz pupil jest szczeniakiem, to dobrym pomysłem będzie kupienie legowiska dla psa za niewielkie pieniądze. Tanie legowisko jest dla szczeniaka dobrym rozwiązaniem, ponieważ może on je zasikać i pogryźć. Legowisko dla szczeniaka powinno także być niewielkie, żeby nie utrudniać mu wyjścia z niego.

Z kolei jeśli mamy w domu psa seniora to warto pomyśleć o legowisku ortopedycznym. Problemy ze stawami często dotykają starsze psy, dlatego dobrze jest zapewnić im większy komfort. Dzięki legowisku ortopedycznemu pies będzie miał nacisk rozłożony na całe ciało, dzięki czemu będzie mógł odpocząć we właściwej pozycji.

Legowisko dla psa – odsłonięte czy zamknięte?

Na rynku istnieją zwyczajne płaskie legowiska dla psów oraz zamknięte, które są obudowane z każdej strony. Wybór między tymi dwoma rodzajami legowisk powinien zależeć od charakteru naszego psa. Dla psa lękliwego oraz takiego, który często chowa się w zakamarki domu w celu odpoczynku, lepiej wybrać legowisko zamknięte. Jeśli u naszego psa nie zauważamy takich zachowań, to możemy wybrać jedno z klasycznych legowisk.

Legowisko dla psa – gdzie je postawić?

Wybierając miejsce dla legowiska psa, musimy wziąć pod uwagę, że musi ono zapewniać naszemu pupilowi odpoczynek, a przy tym obserwację tego, co się dzieje w domu. Nie powinno być ono ustawione w bardzo ruchliwym miejscu w domu, ponieważ nie zapewni to psu możliwości wyciszenia się. Nie wybierajmy także odosobnionego miejsca, ponieważ pies prawdopodobnie i tak nie będzie chciał w takim miejscu odpoczywać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here