Każdy mieszkaniec większego miasta na pewno od dłuższego czasu zauważa, że w przestrzeni miejskiej pojawia się coraz więcej pralni samoobsługowych. Oczywiście nie jest to jeszcze ilość, którą można zauważyć w krajach zachodnich, jednak trend jest zdecydowanie rosnący. Skąd w takim razie wzrost popularności i przekonanie naszych rodaków do takich rozwiązań?

Oczywiście moda i zainteresowanie takimi rozwiązaniami dla mieszkańców dużych miast przyszła do nas z zachodu. Tam rozwiązania takie są cały czas znacznie popularniejsze niż u nas. Mieszkańcy zachodnich krajów zauważają i wykorzystują wiele z ich zalet. Nie inaczej dzieje się w Polsce. Cóż to jednak za zalety?

Wygoda

Prawdopodobniej największą zaletą pralni samoobsługowych jest wygoda. Pralnie lokowane są m.in. w okolicach dużych osiedli i w najbardziej popularnych, mieszkalnych dzielnicach. Dzięki czemu mieszkańcy nie muszą pokonywać dużych odległości, by dostać się do pralni. Wiele obecnych mieszkań jest niewielkich, w łazienkach nie ma miejsca na pralki a jedyną alternatywa jest kuchnia. Po co jednak ją tam lokować, skoro pralnie są w zasięgu reki? Poza tym, w takim przypadku nie musimy inwestować w nową, kosztowną pralkę, podczas wyposażania mieszkania. Do tego np. w przypadku rodzin wielodzietnych istnieje możliwość, by wykonać jedno duże pranie w pralni zamiast 3 małych w domu (ze względu na ograniczoną pojemność pralek domowych).

Dodatkowo sprawą oczywistą jest, że obsługa takich pralek w pralniach samoobsługowych jest dziecinnie prosta i nie stwarza jakichkolwiek problemów.

Pranie na zupełnie innym poziomie

Na pewno każdy, kto ma małe dzieci, doceni fakt, że w przypadku pralni samoobsługowych mamy do czynienia z prawdziwie profesjonalnym sprzętem i detergentami, dzięki czemu żadne plamy nie stają się dla nas straszne. Koszt pralki tego typu dla zwykłej rodziny byłby naprawdę znaczny. Na szczęście obecnie nikt nie musi się tym przejmować, ponieważ dostępność pralni jest coraz większa. Do tego wspominana pojemność – w pralkach domowych nie możemy liczyć na to, że będzie tak pokaźna. Przykładowo, w pralniach Speed Queen mamy dostęp do pralek o wsadzie sięgającym nawet 18 kg! Oczywiście na miejscu mamy również dostęp do suszarek oraz zestawu do prasowania. Wszystko po to, aby nasze pranie po wyjść z pralni prezentowało się perfekcyjnie i nie wymagało dodatkowej pracy w naszych mieszkaniach.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Ze względu na wzrost popularność pralni samoobsługowych ich ceny są coraz niższe. Za naprawdę niewielką opłatą możemy liczyć na możliwość skorzystania z tego profesjonalnego sprzętu pralniczego. Jednak to nie wszystko, ponieważ taki profesjonalny sprzęt to również oszczędność naszego czasu. Zarówno samo pranie, jak i suszenie, trwa znacznie krócej niż to podczas wykorzystania sprzętu, w który wyposażamy nasze mieszkania. Dodatkowo, w przypadku pralni Speed Queen mamy możliwość zdecydowania się na kartę stałego klienta. Dzięki niej możemy liczyć na 20% dodatkowych środków na koncie, jeżeli kartę doładujemy za 200 zł lub więcej. Tym bardziej opcja ta będzie dla nas jeszcze bardziej dogodna finansowo!

Znajomości i wyposażenie pralni

Warto zdawać sobie sprawę, ze pralnia to nie tylko pralki, suszarki czy automat z proszkiem i płynem do prania. Również w przypadku pralni Speed Queen mamy możliwość skorzystania na miejscu z Wi-Fi, telewizora czy nawet zdecydować się na gorąc napoje. Potencjale oczekiwanie na ukończenie prania czy suszenia staje się naprawdę przyjemne. Dodatkowo, pralnia to również idealne miejsce na poznania nowych osób! W końcu ciężko wyobrazić sobie jeszcze lepszą okazję do rozpoczęcia rozmowy, niż wspólne oczekiwanie. Do tego możemy mieć niemal pewność, że są to osoby właśnie z naszej okolicy. I chociaż relacje rozpoczynające się w miejscach tego typu cały czas mogą się nam kojarzyć z amerykańskimi filmami, to każdy może być pewny, że ich nawiązywanie jest możliwe i coraz powszechniejsze również u nas.

Pralniczy sukces

Jak widać, zalet z korzystania z pralni samoobsługowych jest naprawdę wiele. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich odwiedzanie. Nie można jednak zapominać, że zakładanie takich pralni jest w naszym kraju coraz prostsze. Wynika to chociażby z możliwości, jakie daje firma Sovrana – to ona odpowiada za pralnie Speed Queen w naszym kraju. Do tego biznes ten nie jest kosztowny – warto zwrócić uwagę, że później nikt nie będzie potrzebował np. zatrudniania pracowników. Wszystkich zainteresowanych takich biznesem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie Sovrana.pl a osoby zainteresowane uproszczeniem sobie życia – do odwiedzenia pralni jako klienci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here