Moschino – zabawne kompozycje połączone z elegancją

0
778

Moschino to włoska marka specjalizująca się w produkcji odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej, obuwia, akcesoriów oraz perfum. Produkuje również bieliznę i stroje kąpielowe. Firma została założona w 1983 roku przez Franco Moschino. Filozofia Moschino to ironiczne podejście do mody. W czym specjalizuje się włoska firma odzieżowa i perfumowa? Co sprawia, że produkty od Moschino są tak pożądane? Jakie perfumy firmy Moschino warto wybrać? Odpowiadamy i doradzamy!

Historia budowania marki Moschino – ironiczne podejście do mody, które pokochały miliony

W 1983 roku włoski projektant Franco Moschino oficjalnie zarejestrował markę Moschino Couture. Następnie marka została przemianowana na Moschino. W pierwszych latach od powstania marka produkowała kolekcje casualowe dla kobiet. Kolekcje Moschino Couture były pełne humoru i podtekstów. Następnie pojawiły się eleganckie stroje Franco Moschino uzupełnione prowokującymi napisami i obrazami pop-artu. Kolekcje Moschino Couture często pokazywały problemy społeczne i polityczne. W 1985 roku wprowadzono linię odzieży Cheap and Chic, a w 1986 roku pojawiła się linia Moschino Jeans. W drugiej połowie lat 80. Moschino rozpoczął produkcję męskich kolekcji odzieży, a następnie marka wprowadziła na rynek linię akcesoriów. Na początku 2000 roku wprowadzono linię odzieży dziecięcej. W 2010 roku Moschino zaprezentowało ekskluzywną kolekcję mebli na cześć słynnego artysty Salvadora Dali

Perfumy Moschino – nietuzinkowe zapachy na każdą okazję

Jednym z głównych kierunków rozwoju firmy są perfumy. W 1987 roku marka wprowadziła swój pierwszy zapach, kobiecy kwiatowo-drzewno-piżmowy Moschino. W 1990 roku ukazał się pierwszy męski zapach marki – orientalny Moschino Pour Homme. Perfumy Moschino są tak samo niepoważne, jak ubrania tej marki, jednak nic nie zmienia tego, że produkty oznaczone metką Moschino cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do najpopularniejszych i najbardziej cenionych zapachów Moschino należą np. Perfumy Cheap and Chic I Love Love, Perfumy Toy, Perfumy Funny!, Perfumy Cheap and Chic Chic Petals i Perfumy Couture. Ubrania i perfumy marki Moschino uwielbiają gwiazdy i celebryci. Bardzo często można zobaczyć gwiazdy popkultury w ubraniach włoskiego domu mody. Produkty Moschino cenią m.in. Paris Hilton, Lady Gaga, Miley Cyrus, Rita Ora I Katy Perry. Niektóre perfumy zamykane są w bardzo interesujących flakonach, które znacząco odróżniają się od rozwiązań proponowanych przez inne marki – np. perfumy we flakonie w kształcie pluszowego misia, lub tęczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here