Narzuta na łóżko

Sypialnia jest pokojem, w którym relaksujemy się po długim dniu pracy. Bardzo ważny jest jej wystrój. Wnętrze spójne i harmonijne pomaga odpocząć. Wybierając narzutę na łóżko należy zwrócić uwagę, by była dopasowana stylistycznie do wnętrza oraz łatwa do utrzymania w czystości. O czym jeszcze należy pamiętać wybierając narzutę na łóżko?

Styl ma znaczenie

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Warto wybrać narzutę, która będzie zdobiła pokój i stanowiła elegancki element dekoracyjny.

Do sypialni w stylu skandynawskim wybierzemy narzuty na łóżko, które będą z naturalnych materiałów, ciepłe i przyjemne. Styl angielski preferuje grube, pikowane narzuty. Do sypialni w stylu glamour warto wybrać narzutę, która będzie błyszcząca i efektowna.

Wybierając narzuty na łóżko, warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Narzuty na łóżko w stonowanych kolorach wpiszą się w wystrój. Charakterystyczny, mocny kolor spowoduje, że narzuta od razu będzie rzucała się w oczy i będzie stanowiła najważniejszy element dekoracyjny sypialni. Fioletowa, czerwona czy ciemno zielona narzuta to niebanalny akcent dekoracyjny.

Warto pamiętać, że narzuta na łóżko nie musi być jednokolorowa. Można pokusić się o wybór narzuty, na której znajduje się wzór, który ożywi pomieszczenie. Wzór, który jest na tapecie, zasłonach czy dodatkach będzie wyglądał idealnie. Pomieszczenie będzie spójne i harmonijne.

Jak wybrać rozmiar narzuty?

Narzuty na łóżko można zakładać na kilka sposobów. Wybierając wariant, w którym narzuta sięga do podłogi, należy zsumować szerokość łóżka, podwójną wysokość łóżka oraz wysokość kołdry. Do długości łózka należy dodać 50 cm. Dzięki takim obliczeniom narzuta będzie pasowała idealnie.

Osoby, które lubią, by narzuta była podwinięta pod materac powinny zsumować szerokość materaca, podwójną wysokość materaca oraz kołdrę. Trzeba również pamiętać o zrobieniu 20 centymetrowej zakładki, która pozwoli na swobodne schowanie narzuty pod materac.

Wybierając narzuty na łóżko należy zwrócić uwagę nie tylko na ich walory dekoracyjne. Narzuta musi być również funkcjonalna. Wybór materiału, który bez problemu odświeżymy w pralce jest niezbędny. Właściciele zwierząt powinni również zwrócić uwagę, by narzuta była z trwałego materiału. Zaciągnięcia od pazurów nie wyglądają estetycznie.

Narzuty na łóżko znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here