Trendy w modzie bardzo szybko się zmieniają. Niedawno jeszcze większość kobiet marzyła o gładkich, nieco “ulizanych” włosach – dziś na topie są raczej bardziej swobodne, lekko zmierzwione fryzury w stylu Scruff Me. Jak podążyć za modą i osiągnąć efekt nonszalanckich, lekko potarganych włosów? Najlepiej podejść do sprawy kompleksowo, wyposażając się w zestaw odpowiednich żeli i sprayów, a także specjalną szczotkę strukturyzującą, która pozwoli na precyzyjne wymodelowanie włosów i pomoże osiągnąć pożądane efekty.

Scruff Me – na czym to polega?

Scruff Me to zabieg stylizacyjny pozwalający osiągnąć efekt rozczochranych włosów. Fryzura ta tworzy nonszalanckie, swobodne wrażenie – tzw. efekt “naturalnych fal”. Nadaje się zarówno na niezobowiązujący wieczór ze znajomymi, jak i na bardziej oficjalne wyjście. W zależności od naszej inwencji, możemy zafundować sobie zupełnie “dziką” fryzurę, lub też jej bardziej umiarkowaną, spokojniejszą wersję.

Efekt zmierzwionej fryzury – czego będziesz potrzebować?

Zanim zaczniesz przygotowywać swój nowy, nonszalancki look, nie zapomnij zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów. Potrzebne ci będą:

 • szczotka do modelowania włosów, czyli szczotka strukturyzująca,
 • żel utrwalający do włosów – np. Wild Stylers od L’Oreal Professionnel,
 • żel modelujący i podkreślający loki – np. Bouncy & Tender od L’Oreal Professionnel,
 • spray utrwalający uzyskane efekty – np. Crepage de Chignon od L’Oreal Professionnel.

Scruff Me – przygotowanie fryzury krok po kroku

Spytaliśmy specjalistów z Salonexpert.pl, jak najlepiej przygotować fryzurę z efektem potarganych włosów. Choć na początku cała operacja może wydawać się skomplikowana, tak naprawdę fryzura ta jest stosunkowo prosta. Wszystko jest kwestią wprawy – zawsze warto spróbować, nawet, jeśli nie masz większego doświadczenia. Wykonanie całej fryzury składa się z trzech zasadniczych etapów:

 • Przygotowanie – fryzurę wykonujemy na umytych i lekko osuszonych ręcznikiem włosach. Na początku sięgamy po Scruff Me L’Oreal Professionnel i stopniowo, pasmo po paśmie, rozprowadzamy go po całej długości włosów, równocześnie susząc je suszarką.
 • Podkręcanie – następnym etapem jest delikatne podkręcanie włosów za pomocą żelu podkreślającego loki. Nakładamy na włosy niewielką ilość żelu, a następnie podkręcamy je i modelujemy za pomocą szczotki strukturyzującej. To kluczowy element przygotowania fryzury – bardzo ważny jest więc tutaj dobór żelu. Najlepiej wybrać preparat, który oprócz działania modelującego ma też właściwości nawilżające, chroni włosy przed nadmiarem wilgoci i przeciwdziała puszeniu.
 • Wykończenie – na tym etapie przygotowywania fryzury używamy sprayu utrwalającego. Warto wybrać preparat, który podkreśli teksturę i objętość naszej stylizacji, nie wywołując równocześnie wrażenia sztuczności.

Włosy, choć fantazyjnie wymodelowane, cały czas pozostają jednak delikatne i miękkie w dotyku. Fryzura jest równocześnie bardzo trwała – powinna utrzymywać się w niezmienionej formie nawet do 24 godzin.

Efekt rozczochranych włosów – zalety stylizacji

Jak podkreślają specjaliści z Salonexpert.pl, tzw. rozczochrana fryzura jest obecnie jednym z najmodniejszych sposobów modelowania włosów. Co jest przyczyną jej sukcesu? Z pewnością wpłynęły na niego liczne zalety takiego nonszalanckiego uczesania:

 • to stylizacja, którą możesz wybrać na bardzo różne okazje – bez obawy o posądzenie o bycie “sztywnym”,
 • sposób przygotowania, pozornie dość skomplikowany, w rzeczywistości okazuje się stosunkowo prosty i łatwy do nauczenia,
 • mimo trwałości fryzury, włosy pozostają delikatne i przyjemnie miękkie w dotyku,
 • zastosowanie szczotki strukturyzującej pozwala na osiągnięcie niezwykle precyzyjnych efektów – dzięki temu fryzura może wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wymarzymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here