Płacić możemy nie tylko z wykorzystaniem swojego komputera. Również możemy realizować szybkie i wygodne płatności on-line z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Dlaczego warto z nich korzystać?

Obecnie większość banków udostępnia swoim klientom specjalne aplikacje na smartfony. Dzięki nim możemy wygodnie sprawdzać stan konta, wykonywać przelewy, a nawet zaciągać pożyczki, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki na swoje wydatki. Jednak aplikacje bankowe to nie wszystko, co mamy do dyspozycji.

Płatności mobilne – kartą lub z wirtualnej portmonetk

Przez telefon możemy również korzystać z innych aplikacji finansowych, które przeznaczone są do realizowania różnych płatności. Możemy podłączyć do nich swoją kartę płatniczą albo kartę kredytową albo zasilić wirtualną portmonetkę z wykorzystaniem przelewu ze swojego konta bankowego. W przypadku portmonetki będziemy mogli płacić z użyciem środków w naszej portmonetce.

Aby rozpocząć korzystanie z systemu płatności mobilnych, musimy na samym początku założyć swoje konto. Podajemy wtedy swoje dane i wybieramy formę płatności, która nam najbardziej odpowiada. Pamiętajmy także o tym, że warto na swoim smartfonie zainstalować aplikację antywirusową, która pomoże nam w zwiększeniu bezpieczeństwa prowadzonych transakcji.

Kiedy możemy korzystać z płatności mobilnych?

Gdy wybierzemy dla siebie płatności mobilne, możemy bazować na nich w wielu różnych transakcjach. Możemy skorzystać z nich podczas zakupów w sklepach on-line, możemy płacić za bilety komunikacji miejskiej, możemy wykonywać przelewy na inne numery telefonów – bez potrzebny wpisywania numeru konta. Ponadto możemy łatwo doładowywać swoje konto pre-paid.

To wszystko bez konieczności siadania do komputera – nie tylko w domu, ale również w pracy, w podróży czy na wakacjach i w wielu innych miejscach. Płatności mobilne są wygodne i szybkie i pozwalają nam na realizowanie transakcji znacznie łatwiej – niezależnie od godziny od miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Warto spróbować i zostać użytkownikiem aplikacji mobilnych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here