woda imbirowa

Woda imbirowa – skuteczny sposób na odchudzanie z wodą imbirową. Korzeń imbiru. Trudno chyba wskazać inną roślinę, która w ostatnich latach tak zyskała na swojej popularności. Wszystko to za sprawą tego, że coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z dobrodziejstw naturalnej medycyny oraz domowych sposobów na odchudzanie. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Dzięki składnikom, które znaleźć można w naturalnym środowisku człowieka, jesteśmy w stanie skutecznie zastąpić wszystkie chemiczne preparaty odchudzające. Imbir powszechnie uznawany jest dziś za jedną z najzdrowszych przypraw, która ma niezmiernie dużo wartościowych elementów odżywczych. Jego zastosowanie jest niezmiernie szerokie. Walory zdrowotne imbiru zostały dostrzeżone najpierw w Azji. Dzięki temu ten korzeń dotarł do Europy jako znane już lekarstwo na przeziębienia, a także jako aromatyczna przyprawa.

Imbir i jego właściwości odchudzające

To niezwykłe, ale właściwości imbiru są różne w zależności od tego, w jaki sposób go podamy. Dlatego niezwykle ważna jest recepturą jaką się posługujemy podczas przygotowywania preparatu z tego zdrowotnego korzenia. Imbir świetnie pobudza nasz organizm do wydzielania większej ilości żółci i pozostałych soków trawiennych. W praktyce oznacza to, że bardzo dobrym pomysłem jest wzbogacić o tę przyprawę tłuste dania. Innym rozwiązaniem jest popijanie tłustych posiłków imbirowym naparem. Korzeń imbiru to skuteczne remedium na wiele stanów chorobowych i infekcji. Jest to już naukowo potwierdzone, że dzięki regularnemu dostarczaniu do organizmu mikroelementów dostępnych w imbirze, możemy zaradzić wielu schorzeniom. Tym sposobem złagodzimy ból, jaki towarzyszy różnym zwyrodnieniom, czy zapaleniu stawów. Imbir jest niezastąpiony zarówno przy walce z podobnymi stanami zapalnym, jak i przy wsparciu odbudowy zniszczonej chrząstki stawowej.

właściwości wody imbirowej dla naszego organizmu

Woda imbirowa – najnowsze badania

Imbir cieszy się dużą popularnością w Japonii. Dlatego też tamtejsi naukowcy prowadzą wiele badań nad właściwościami tego korzenia. Japońscy naukowcy dostrzegli między innymi wpływ zawartych w nim związków na wysoki poziom termogenezy brunatnej tkanki tłuszczowej. Wynika z tego, że imbir skutecznie reguluje właściwą masę ludzkiego ciała.

Woda imbirowa – jak ją przygotować?

Przepis na wodę imbirową jest prosty. Bez większych problemów każdy będzie w stanie przygotować sobie porcje tej niesamowitej mikstury odchudzającej. Dzięki skorzystaniu z dobrodziejstwa tego niezwykle silnego korzenia z łatwością spalimy tłuszcz, który nagromadził się wokół ud, bioder oraz na samym brzuchy. Nie można zapomnieć o korzystnych efektach podobnej kuracji. Spożywając takie dawki imbiru, poprawimy ogólny stan naszego zdrowia.
Woda imbirowa – składniki:
1. Pięć cienkich plasterków świeżego imbiru
2. 250 ml wody
3. Sok wyciśnięty z połówki cytryny
4. Opcjonalnie można do mieszanki dodać łyżeczkę miodu.
Woda imbirowa – sposób przygotowania:
Na początku zagotowujemy wodę. Kiedy zacznie już ona wrzeć, wrzucamy do niej imbir. Gotujemy go przez około 25 minut. Kiedy upłynie wyznaczony czas, należy zacząć studzić wywar. Następnie dodajemy niego cytrynę i miód. Trzeba koniecznie zachować cierpliwość. Jeżeli dodamy te dwa składniki do zbyt ciepłego wywaru, to stracą wiele cennych właściwości zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here