Kredyt przez Internet a przelew weryfikacyjny

Internet daje nam ogrom możliwości, jednym z nich jest kontrola domowego budżetu. Możemy tego dokonać np. poprzez założenie konta w banku i systematyczne sprawdzanie wpływów i wydatków. Możemy również wnioskować o kredyt przez internet, ale aby dopełnić wszelkich formalności musimy wykonać przelew weryfikacyjny. Warto wiedzieć, dlaczego i jak to zrobić.

Świat idzie do przodu, codziennie możemy więcej, specjaliści z różnych dziedzin dwoją się i troją, żeby usprawnić nam życie. Nie da się ukryć, że dużym ułatwieniem jest bankowość online, jednak ciągle musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności i bezpieczeństwa.

Internet Rzeczy powoli zaczyna być codziennością, nasze czajniki wiedzą, jaką chcemy mieć temperaturę wody, a lodówki łączą się z naszymi telefonami, żeby powiedzieć nam, że zabrakło mleka. Nie mniej jednak nie jest to standardem żeby nasze domowe komputery skanowały nasze oczy lub odciski palców w celu potwierdzenia tożsamości, dlatego musimy w inny sposób udowodnić, że jesteśmy tym, za kogo się podajemy.

Przelew weryfikacyjny, czyli co?

Internet daje wiele możliwości, ale też daje duże pole do działania dla oszustów. Kiedy wypełniamy wnioski i wysyłamy je online jesteśmy tak naprawdę tylko numerkiem, który coś od banku chce. Osoba po drugiej stronie nigdy nie ma pewności, Jan Kowalski to faktycznie Jan, a nie ktoś, kto działa w jego imieniu na jego szkodę.

Właśnie, aby wykluczyć taką ewentualność został stworzony przelew weryfikacyjny, którego zadaniem jest potwierdzenie tożsamości osoby, która wnioskuje (w tym przypadku) o kredyt online.

Jak to zrobić?

Przelew weryfikacyjny nie jest pierwszą ratą lub niezwrotną zaliczką. Jest on informacją, dlatego najczęściej jesteśmy proszeni o przelanie grosza lub złotówki – kwota ta i tak zostanie nam odesłana.

Co więcej hackerzy działają w dwie strony i nie tylko bank powinien się ich obawiać, również my możemy zostać przez nich napadnięci. Dlatego w momencie dogadywania kwestii wysokości przelewu musimy pamiętać, że przelew nie może być wysoki. Wyższa kwota to zawsze próba oszukania i wyłudzenia pieniędzy. Aby mieć pewność zawsze możemy sprawdzić daną firmę, czy aby nie jest firmą krzak. Takim miejscem jest Rejestr Firm Pożyczkowych – tutaj po wpisaniu nr danego konta dostaniemy informację czy wszystko jest w porządku.

Co do technicznych kwestii i samego dokonania przelewu, nie różni się on od tego, co robimy zawsze. Musimy na swoim koncie bankowym wykonać nową transakcję używając danych banku i wpisując kwotę wcześniej ustaloną. W polu tytuł podajemy ten, który został zaproponowany przez bank.

Jeśli zainteresował Cię temat i chcesz jeszcze się w niego zagłębić sprawdź dodatkowe informacje w artykule „Jak działa przelew weryfikacyjny?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here