przeszczep tłuszczu

Zabiegi medycyny estetycznej, stały się coraz bardziej popularnymi działaniami, których celem jest poprawa wyglądu, jak również komfortu życia. Wśród popularnych i sprawdzonych terapii znajdują się przede wszystkim:

– liposukcja,
– lipotransfer tłuszczu,
– lifting twarzy,
– botoks,
– małoinwazyjne działania upiększające i wiele innych.

Wszelkie działania wykonywane w dzisiejszych czasach są bezpieczne i prowadzone przez wykwalifikowana kadrę lekarzy i chirurgów. Jednym z cenionych i coraz częściej stosowanych zabiegów jest przeszczep tłuszczu. Czym charakteryzuje się tego rodzaju terapia? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Jak wygląda zabieg lipotransferu? Czy istnieją przeciwwskazania do podcięcia tego rodzaju czynności?

Lipotransfer popularnie nazywany wśród pacjentów przeszczepem tłuszczu to nowoczesna metoda, dzięki której możliwe jest remodelowanie oraz rewitalizacji danych partii ciała. Zabieg polega na przerzuceniu pobranej z własnego organizmu tkanki tłuszczowej – z miejsca gdzie występuje jego nadmiar – i umieszczeniu go w obszarze, który pacjent chce zmienić.

Pomimo groźnie brzmiącej nazwy, zabieg sam w sobie, jest mało inwazyjny. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga interwencji chirurgicznej i widocznych cięć. Rekonwalescencja po terapii jest szybka i nie ogranicza codziennego życia. Przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsca na miejsce jest bezpieczny dla pacjenta i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych czy odrzucenia komórek.

Zabieg dedykowany jest przede wszystkim osobom, które:

– posiadają różnorodne wady wrodzone – zniekształcenia, ubytki czy szpecące znamiona,
– nadmiernie szybko się starzeją – tworzenie się zmarszczek, bruzd grawitacyjnych czy wiotczenie skóry,
– posiadają ubytki pooperacyjne, chorobowe lub pourazowe,
– borykają się z niepożądanymi efektami innych czynników zewnętrznych, itp.

Zabieg można wykonać niemalże na wszystkie części ludzkiego ciała. Do najczęściej modelowanych okolic zaliczają się: twarz, brzuch, pośladki, biust, ramiona, itp.

Gdzie wykonać zabieg przeszczepu tłuszczu?

Klinika piękna wrosinski.pl to miejsce, które w sposób szybki, bezpieczny i komfortowy dla pacjenta przeprowadzi omawiany zabieg. Wyspecjalizowana kadra, odpowiednio dobrane narzędzia i miła atmosfera sprawią, iż terapia będzie przebiegała prawidłowo i w sposób profesjonalny. Wykonanie tego rodzaju działań przynosi wiele korzyści. Wśród najbardziej widocznych zalet można wymienić:

– wysoką skuteczność,
– niskie ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych oraz niepowodzenia,
– brak blizn i nieładnych oznak pozabiegowych,
– krótki czas zabiegu i rekonwalescencji,
– długotrwały i od razu widoczny efekt,
– możliwość powtarzania zabiegu,
– bezbolesność,
– niskie koszty terapii.

Pomimo, iż zabieg jest całkiem bezpieczny, nie przynosi żadnych skutków ubocznych i powikłań, należy zwrócić uwagę na kilka przypadków, w których działania muszą być przełożone lub całkowicie wykluczone. Do głównych przeciwwskazań należą: cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, stany zapalne, ciąża i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here