Drabinkowe grzejniki do łazienki

Ciepła łazienka gwarantuje nie tylko przyjemność brania prysznica czy relaksowania się w wannie pełnej pachnącej piany. Z łazienki korzysta cała rodzina, w tym małe dzieci, które są szczególnie narażone na przeziębienia. Gdy możemy liczyć na temperaturę na odpowiednim poziomie, nie musimy się martwić ani o komfort, ani o wyziębienie organizmu.

Największą popularnością, jeśli chodzi o systemy grzewcze, cieszą się drabinkowe grzejniki. Jakie posiadają zalety?

Elektryczny grzejnik drabinkowy – ekonomiczny i bezproblemowy w montażu

Elektrycznej grzejniki drabinkowe, mimo konieczności podłączenia do instalacji elektrycznej, nie pobierają dużo prądu, a finalne ich użytkowanie może być ekonomiczne. Jak to się dzieje? Przede wszystkim takie urządzenia nagrzewają się bardzo szybko, dlatego nie muszą być włączone na stałe. To w dużej mierze ogranicza zużycie prądu. Możemy również korzystać ze zmiennych taryf, co w połączeniu z niewielkim poborem mocy wpływa na minimalizowanie wydatków za sezon grzewczy.

Bezproblemowy montaż to drugi atut. Mogą się nim pochwalić produkty, które posiada w swojej ofercie sklep Econovli. Mamy bowiem do czynienia z grzejnikami elektrycznymi, które wymagają dostępu do gniazdka elektrycznego. Można zatem rozważyć ich montaż i podłączenie nawet wtedy, gdy łazienka jest już wykończona. Tego nie da się niestety zrobić w przypadku klasycznych systemów, czyli ogrzewania centralnego.

Nie tylko ogrzewanie

Konstrukcja drabinkowa jest bardzo funkcjonalna. Na takich grzejnikach można bowiem suszyć ręczniki oraz drobne elementy garderoby. Ponadto urządzenie grzewcze tego typu występuje w wersjach pionowej oraz poziomej, a to ułatwienie dla wyboru miejsca montażu.

Drabinkowe grzejniki poziomie są najbardziej popularne. Świetnie nadają się do zainstalowania pod parapetem okna. Z kolei pionowe są dobrym rozwiązaniem do małych łazienek, które mają ograniczoną przestrzeń.

Estetyka, które wpisuje się w aranżację łazienki

Nie sposób pominąć estetyki grzejników drabinkowych. Poza wersjami poziomą i pionową, można wybrać wśród urządzeń bazujących na różnych materiałach, ale i oferujących odmienną kolorystykę, a nawet nietypowe kształty.

Tak duża różnorodność daje szansę na urozmaicenie łazienkowej aranżacji lub jej uzupełnienie niezależnie od przyjętego stylu. Drabinkowy grzejnik tego typu może być nawet ozdobą.

Komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkowania to kolejna zaleta drabinkowych grzejników elektrycznych. Są one łatwe w obsłudze, a komfortowe korzystanie zawdzięczamy guzikom do włączania i wyłączania lub sterownikom.

Drabinkowe urządzenia grzewcze to konstrukcje praktyczne i ozdobne. Przy tym zapewniające ciepło na pożądanym poziomie, które w równym stopniu wpływa na komfort termiczny, co ograniczenie ryzyka pozostawania wilgoci i rozwoju pleśni i grzybów w całym pomieszczeniu. Wybierzmy jeden z rynkowych produktów i cieszmy się relaksującą kąpielą, suchymi ręcznikami, a także wymarzonym wystrojem łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here