Sucha skóra jest zmorą 80% kobiet. Kobiety te muszą szczególnie dbać o swoje ciało, bo źle nawilżona skóra sprawia, iż wyglądają one po prostu źle, co też przekłada się na ich gorsze samopoczucie i zdrowie – fizyczne oraz psychiczne. Co zrobić by nawilżyć suchą skórę? Nic skomplikowanego. Wystarczy codziennie stosować balsam nawilżający do ciała.

Nawilżona skóra wygląda zdrowiej, piękniej, jędrniej i jest bardziej elastyczna. Widać to wszystko gołym okiem. Dlatego jeśli chcemy dobrze czuć się we własnej skórze powinniśmy odpowiednio ją pielęgnować, przede wszystkim dbając od jej nawilżenie i odżywienie. Pomocne są tu niewątpliwie balsamy do ciała, które są “lekarstwem” na suchą skórę.

Balsamów na naszym rynku jest mnóstwo – firmy wręcz prześcigają się w nowych propozycjach – szczególnie skierowanych właśnie do kobiety ze skórą suchą czy atopową. Jaki balsam więc będzie idealny dla suchej skóry?

Warto przetestować kilka by znaleźć ten idealny. Najważniejsze jednak zapoznać się dokładnie z jego składem. Balsamy nawilżające do ciała przede wszystkim będą mieć w swoim składzie olejki takie jak: olejek migdałowy, olejek z pestek dyni oraz olejek sezamowy. Dodatkowo jednym z głównym składników będzie odżywczy kwas mlekowy lub mocznik, a także wyciągi z ziół oraz witaminy.

Jeśli dodatkowo chcemy odżywić naszą skórę warto poszukać balsamów o działaniu podwójnym – nawilżająco-odżywiającym. Takie balsamy mają często w swoim składzie miód – jeśli ktoś więc lubi słodkie zapachy to będzie to idealne rozwiązanie. W okresie zimowym świetnie sprawdzą się balsamy nawilżająco-kojące z dodatkiem malin lub algi morskiej.

Czy na produkty jakieś konkretnej marki warto zwrócić uwagę? To już kwestia indywidualna. Warto – jak już wspomnieliśmy – przetestować różne balsamy, różnych marek i o różnym składzie. Tylko wtedy da się określić, który najlepiej pasuje dla naszej skóry. Każda kobieta jest inna i potrzebuje innej nieco pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here