obuwie ochronne BHP

Wyróżniamy wiele narzędzi, których potrzebuje każdy profesjonalny pracownik fizyczny – niezależnie, czy jest on ekspertem odpowiedzialnym za realizację zleceń na budowie, w fabryce, czy magazynie. W tych wszystkich miejscach czeka na pracowników wiele zagrożeń, które mogą wynikać z przeróżnych przyczyn – od tych spowodowanych przez niedbalstwo i nawyki fachowców, po uszkodzony asortyment i narzędzia. Czy wyobrażasz sobie, by ekspert mógł pracować bez taki elementów stroju jak obuwie ochronne BHP? Nam naprawdę ciężko jest sobie to uzmysłowić, dlatego wydaje nam się, że jest to ewidentna podstawa.

Przygotowaliśmy krótki materiał, który ma na celu zwizualizowanie wszystkim osobom, jak istotne w życiu pracowników jest obuwie ochronne BHP. Mamy nadzieję również, że pracodawcy będą korzystać z wiedzy, wyposażając swoich pracowników w taki asortyment, ponieważ jeśli pozostawią to w ich kwestii, większość osób szukając oszczędności, prawdopodobnie kupi najtańszy model. Nie jest to najlepszym rozwiązaniem i przekonasz się o tym w dalszej części tekstu.

Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane modele obuwie BHP

Markowe obuwie ochronne BHP wykonane jest w większości przypadków z bardzo wysokogatunkowej syntetycznej lub naturalnej skóry. Na palcach i piętach znajdują się stalowe wstawki, które może nie są najlżejsze i najwygodniejsze, lecz zapewniają maksymalną ochronę. Do tego podeszwy są antypoślizgowe i wyposażone w strukturę, które nie sposób przebić przy pomocy wystającego gwoździa. Jakim cudem? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Wystarczy umieścić w podeszwie warstwę wykonaną z bardzo gęstej siatki mesh, którą bardzo ciężko jest przebić lub rozszerzyć, gdy jest ona zatopiona w twardej gumie. Nim dojdzie więc do przebicia, pracownik poczuje, że pod jego stopą znajduje się element zagrażający zdrowiu lub może nawet życiu.

Najtańsze opcje na rynku

Zacznijmy od podeszwy, która powinna chronić nie tylko przed ostrymi przedmiotami leżącymi na ziemi lub wystającymi z niej. Obuwie ochronne BHP powinno posiadać także specjalną podeszwę, która będzie ograniczać tarcie. Oznacza to, że ma wyeliminować ryzyko poślizgnięcia się na mokrej podłodze – nawet jeżeli wylany jest na nią smar lub olej. Tanie zamienniki butów nie gwarantują pożądanej ochrony, co może przełożyć się znacząco na dalszy bieg wydarzeń. Do tego ich materiały pozostawiają naprawdę wiele do życzenia, co również może być tragiczne w skutkach. Eko skóra nie jest tak wytrzymała, jak naturalna, a plastikowe wstawki na palcach i pięcie, nie wytrzymają tyle, co elementy metalowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here