włosy
fot.: pexels.com

Wypadanie włosów to powszechny problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz osób w różnym wieku. Nawet najbardziej zadbane, gęste i lśniące włosy mogą się osłabić, przez co stracą na objętości. Sytuacja ta może prowadzić do dyskomfortu, dlatego warto wiedzieć, co może mieć wpływ na wypadanie włosów. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czynniki-wzmagajace-wypadanie-wlosow/

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele różnorodnych przyczyn, które wzmagają wypadanie włosów. W dużym stopniu wpływ mogą mieć na to geny, nie należy jednak zapominać, że jest to zjawisko przede wszystkim fizjologiczne.

Najpopularniejsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów to przede wszystkim: niedobory witamin oraz niedożywienie, zaburzenia hormonalne, choroby takie jak grzybica skóry głowy lub łojotokowe zapalenie skóry głowy, choroby autoimmunologiczne, stosowanie silnych leków oraz środków antykoncepcyjnych, radykalna dieta i znaczna utrata masy ciała, gwałtowne koloryzacje, nieodpowiednia pielęgnacja i stylizacja.

Przyczyn utraty włosów jest znacznie więcej i mogą one obejmować zdrowie oraz styl życia. Warto pamiętać, że zjawisko to staje się najbardziej niepokojące wtedy, kiedy dziennie traci się więcej niż 100 włosów.

Jak leczyć wypadanie włosów?

Przede wszystkim, najważniejsza jest odpowiednia diagnoza. Tylko ona pomoże określić, jakie działania powinny zostać podjęte w celu leczenia. Dobrą wiadomością jest fakt, że większość z przyczyn wypadania włosów jest uleczalne.

Aby przestać tracić włosy, powinno się stosować specjalne preparaty wzmacniające ich kondycję, prowadzenie bogatej w składniki odżywcze diety, odpowiednia pielęgnacja, a także… higiena. Środki pomagające wypadającym włosom to m.in. witamina A oraz E, silikon, kolagen, olejek jojoba i gliceryna.

Należy pamiętać, że pierwsze efekty dotyczące poprawy kondycji włosów można zauważyć dopiero kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy później. Nie warto się jednak zniechęcać, gdyż to, jak szybko włosy przestaną wypadać, w dużej mierze zależy od ich ogólnego stanu.

Przeczytaj też: http://www.icotam.pl/fakty-i-mity-na-temat-pielegnacji-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here