numer telefonu
fot. pixabay.com

Telefony komórkowe ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Nic więc dziwnego, że trudno nam sobie wyobrazić życie bez nich. Jeszcze nie tak dawno słuzyły nam głównie do dzwonienia  i wysyłania oraz odbierania wiadomości tekstowych. Obecnie nasze telefony pełnia również mnóstwo innych funkcji. Technologie dynamicznie się rozwijają, więc z pewnością funkcjonalności naszych telefonów będą jeszcze ewoluować. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jaka-to-siec-komorkowa/

Obecnie nasze telefony pełnia role przenośnych minikomputerów. Mają zaawansowane oprogramowanie, a dzięki aplikacjom możemy dodać nowe funkcjonalności, które ułatwiają nam życie. Ta zmiana jest niesamowita. Jeszcze kilka lat temu korzystając z naszego telefonu mogliśmy co najwyżej zadzwonić do banku, żeby zapytać o jakieś mniej poufne informacje. Teraz kilkoma ruchami możemy wykonać przelew, kupować, płacić rachunki i wiele innych. To, co kiedyś wiązało się z czekaniem w kolejkach, teraz błyskawicznie załatwimy, nie wychodząc z domu. 

Internet to podstawa

Oczywiście, korzystanie z tych wszystkich funkcji byłoby niemożliwe, gdyby nie dostęp do internetu. Z łatwością możemy podłączyć smartfona do domowej sieci wifi, by korzystać z internetu, jednak w dzisiejszych czasach to nie wystarczy. Jesteśmy bardziej mobilni, ciągle w ruchu, a więc dostęp do internetu poza domem to konieczność. Na szczęście niemal wszyscy operatorzy sieci komórkowych maja w swoich ofertach również internet. Trzeba tez przyznać, ze tego typu usługi znacznie potaniały w ostatnim czasie. Wielu operatorów oferuje tez korzystniejsze warunki lojalnym klientom, przydzielając za staż kolejne gratisowe megabajty. Preferencyjne warunki mają również osoby, które zdecydują się na korzystanie ze wspólnej usługi. Wystarczy, ze osoba z tej samej sieci dołączy do ciebie, a oboje będziecie mieć tańszy internet. 

Jak sprawdzić jaka to sieć komórkowa

Jeszcze niedawno ustalenie sieci, do której należy dany numer było proste. Każdy operator miał przypisane do siebie pierwsze 3 cyfry numeru. Teraz jednak w obliczu częstego przenoszenia numeru do innej sieci, nie jest to takie proste. Z pomocą przychodzą nam specjalne strony internetowe, które rozpoznają aktualnego operatora dla danego numeru telefonu. 

Przeczytaj też: http://www.fitnesstube.pl/jak-kontrolowac-liczbe-kalorii/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here